A fájdalom
Főoldal / A fájdalom

Mikor kell allergológushoz fordulni a méh- és darázscsípés után?
A méh- és darázscsípések után jelentkező nagy kiterjedésű, hevesen viszkető duzzanatok miatt sokan hiszik azt, hogy allergiásak a hártyásszárnyúak csípésére. Valójában azonban csak nagyon keveseknek van rovarméreg allergiája.

Hogyan terjed a szemölcs és hogyan lehet eltávolítani?
A szemölcsöket alapvetően a HPV vírus okozza, és személyről személyre, illetve bizonyos felületekről személyre, sőt testrészről testrészre is terjedhetnek. A szemölcsök több típusa ismert, és többek közt ennek diagnosztizálása az első lépés az eltávolítás felé.

A folsavhiány is okozhat vérszegénységet
A vérszegénység kapcsán általában a vashiányos vérszegénység jut eszünkbe, egy meglehetősen heterogén betegségcsoportról van szó.

Az endometriózis ritkább tünetei
Az endometriózisról legtöbben az erős, görcsös fájdalmas állapotra asszociálnak, holott ez a betegség egészen különös, sokszor nem nőgyógyászati jellegű tüneteket is produkálhat.

Mikor lehet visszatérni az edzéshez sportsérülés után?
Egy sportolónak, akár hobbi-, akár profi versenyző, az egyik legnehezebb dolog egy sérülést követően türelmesen „üldögélni a kispadon”. Nem véletlen, hogy az egyik leggyakrabban elhangzó kérdés ilyenkor, hogy mikor térhetek vissza az edzéshez.

Tartós bőrpír
A nyári melegben gyakran kipirulunk, ha azonban ez az állapot tartóssá válik, fényérzékenység és ízületi fájdalmak is jelentkeznek, az már autoimmun betegséget is jelezhet.

Mellkasi fájdalom sportolás után
Nyáron többeket vonz a sportolás lehetősége, azonban ez nem mindig zavartalan. Az edzés közben vagy után jelentkező mellkasi fájdalom például megakaszthatja a lendületet, és jó tudni, hogy nagy csak a megterhelés és az izomláz, hanem akár szív-érrendszeri okok is állhatnak a tünet mögött.

A szemfelszín vörössége
A szem vörösségét mind a nem szemész orvos, mind a beteg könnyen észlelheti. A kérdésről számos betegség kapcsán már beszélgettünk

Fáj a sarka?
A sarokfájdalom gyakori probléma, amely sokszor betudható például nem megfelelő cipő okozta túlterhelésnek. Vannak azonban esetek, amikor a fájdalom oka nem ilyen nyilvánvaló, nem is múlik el magától, ezért ilyenkor mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni, hogy kiderülhessen, lehet-e komolyabb betegség a tünet mögött.

Mi a különbség a prosztatagyulladás és megnagyobbodás között?
Gyakori, sürgető vizelési inger, fájdalmas vizelés – többek közt ezek azok a tünetek, amelyek éppúgy utalhatnak prosztata megnagyobbodásra, mint prosztata gyulladásra. Van azonban különbség is tünetek közt, és a kezelés is különböző.

Hogyan terjedhet a szemölcs személyről személyre?
Az egyik útja a szemölcs terjedésének, ha a fertőzött személy átadja azt egy addig nem fertőzöttnek.

Milyen jelei lehetnek a csecsemőkori középfülgyulladásnak?
Ha egy csecsemő folyamatosan a füléhez kapkod, nyűgösnek tűnik és szopási sztrájkba kezd, sokszor ebben a formában adja szülei tudtára, hogy fáj a füle. A fülfájás igen gyakori betegség a gyermekek körében, ami sokszor a középfülgyulladás egyik kísérő tünete.

A szemfelszín vörössége
A szemfelszín vörössége rendkívül összetett hátterű tünetcsoport. A szem vörösségét mind a nem szemész orvos, mind a beteg könnyen észlelheti. A kérdésről számos betegség kapcsán már beszélgettünk

A petefészek ciszta tünetmentes és panaszt okozó is lehet
A petefészek ciszta bármikor kialakulhat, leggyakrabban a termékeny életszakaszban, és bár esetenként menstruációs problémát és fájdalmat okozhat, az esetek egy részében tünetmentesen el is múlik

Mellkasi fájdalom mozgáskor, terheléskor?
Természetes, ha bizonyos intenzívebb mozgásformák hatására érezzük a terhelést, azonban, ha a fizikai aktivitás – sport, fizikai munka, vagy akár csak a szokottnál erőteljesebb mozgás – során mellkasi fájdalmat tapasztalunk, azt mindenképpen komolyan kell venni.