Hírek - Egészségügyi hírek
Főoldal / Hírek / Egészségügyi hírek
Elszámolás egészségpénztárban
Így számolja el a magánorvosi és gyógyszer kiadásait az egészségpénztárban.
Ha fél, jobban fáj
Az emberek a legkülönfélébb módon reagálnak a fájdalomra. Sok tényező függvénye, hogy a külső vagy belső veszélyre figyelmeztető vészjelet hogyan dolgozzuk fel. Ilyen tényező például a pillanatnyi állapotunk és a fájdalommal kapcsolatos korábbi tapasztalataink.
Gerincvelő implantátum gyógyítja a krónikus fájdalmat
A világon először ültettek be állandó gerincvelő-implantátumot egy betegbe krónikus fájdalma enyhítésére.
Minden ötödik betegszabadságnak mozgásszervi panasz az oka
A 35 év feletti városi emberek minimum fele dolgozik már legalább tíz éve azonos testhelyzetet igénylő munkában, ami sokuknál mozgásszervi panaszokat okoz, e problémák pedig a munkából való kiesés csaknem ötödéért felelnek - derült ki a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társaságának felméréséből - írja az MTI.
Ételek a szív egészségéért
Magyarországon a halálozások nagy része szív-és érrendszeri betegségekre vezethetőek vissza, így érdemes szívbarát táplálkozást folytatni, főleg akkor, ha már panaszokkal küzd.
Hormonzavar is állhat a magasvérnyomás hátterében
A magasvérnyomás korunk egyik népbetegségének számít, és egy bizonyos kor felett egyre gyakrabban diagnosztizálják. A néma gyilkosnak is nevezett állapot olyan súlyos szövődményeket okozhat, mint pl. a stroke vagy a szívinfarktus, így kezelése kiemelt jelentőséggel bír.
D-vitamin: önmagában nem elég magasvérnyomás kezelésére
A D-vitamin számos előnyös hatásáról jelentek meg közlemények, sőt, még az is felmerült, hogy a hiánynak szerepe lehet a magasvérnyomás betegség kialakulásában. Bár több tanulmány született már a hipertónia és a D-vitamin kapcsolatáról, az orvosok mégsem ajánlják önmagában a vérnyomás kezelésére.
A paracetamol annyira enyhíti csak a lumbágós fájdalmat, mint a placebo
Az eddig végzett legnagyobb léptékű vizsgálat adatai szerint a hatóanyag nem rövidítette le a gyógyulási időt, és nem csillapította a palcebónál hatékonyabban a fájdalmat - idézte a BBC a Lancet brit orvosi hetilapban közzétett tanulmányt.
A gingko biloba segít a sztrókot elszenvedetteknek
A Toledói Egyetem (USA) kutatói mesterségesen kiváltott sztrók után 4 órával ginkgo bilobával kezelték az egereket, majd utána hét napon át naponta tovább kezelték.
Nem mindenkinek jó az aszpirin
Az aszpirint – alacsony dózisban – a szív- és érrendszeri betegségek kockázatának csökkentésére szokták felírni az orvosok az ilyen betegségekre hajlamos pácienseknek. Azonban egy új kutatás arra a következtetésre jutott, hogy a génvariánstól függ az aszpirin hatása: van olyan gén, amely módosíthatja az aszpirin előnyös hatását, sőt, vannak emberek, akiknek egy kissé még ártalmas is lehet az aszpirin szedése.
Fekete áfonya gyulladásra és magas vérnyomásra
A Kelet-Finnországi Egyetem kutatói állatkísérletben kimutatták, hogy a vadon termő áfonya javíthatja, illetve megelőzheti az elhízással együtt kialakuló metabolikus rendellenességeket: a gyulladást és a magas vérnyomást.
A statinok szedése szürkehályogra hajlamosít
Az orvosok egy része folyamatosan aggodalmát fejezi ki a statinok nagy arányú alkalmazása miatt: szerintük bizonyíték van arra, hogy a szemlencse elhomályosodik – szürkehályog alakul ki – a rendszeres statinhasználattal összefüggésben.
A műanyag palack is növelheti a vérnyomást
Az Amerikai Szívgyógyászok Szövetségének folyóirata, a Hypertension felhívja a figyelmet, hogy egy új kutatás szerint a biszfenol-A (BPA) megemelheti a vérnyomást.
Őszibarack az emlőrák-áttét ellen
A Texas-i A&M Egyetem mezőgazdasági és biológiai kutató laboratóriumának munkatársai azt állítják, hogy az őszibarack-kivonat rendelkezik egy fenol vegyülettel, amely gátolja az áttét keletkezését.
Az antibiotikumok kutatását választották egy 10 millió fontos díj témájául
Az antibiotikumok kutatását választották a 10 millió fontos (3,8 milliárd forint) Longitude-díj témájául, mivel a korábban hatásos gyógyszereknek ellenálló baktériumtörzsek napjaink egyik legégetőbb egészségügyi kihívását jelentik - tették közzé a szervezők a BBC One Show című adásában.