Hátfájás: mozogni márpedig kell!
Ördögi kör
A hátfájdalom csökkentése lehetséges nem műtéti úton – például gyógyszerekkel, fizikoterápiával –, sebészileg és alternatív megoldásokkal. -Akut hátfájdalom esetén is ajánlatos annyira aktívnak lenni, amennyire csak lehetséges. Ha ugyanis nem mozgunk, belekerülünk egy lefelé tartó spirálba, amelyben az inaktivitás egyesül a fájdalommal és a lehető legrosszabb végkifejletet vetíti előre - hangsúlyozza dr. Dobos Márta.
- Nagyon fontos lenne, hogy mindenki megtalálja a hozzá leginkább illő mozgásformát. Hátfájdalom esetén szóba jöhet a jóga, a pilates, a gerinctréning, a kinesis, a Body Art, a tánc, az úszás. Az optimális edzés fizikailag és lelkileg is sokat segít, ám az orvosi vizsgálat és ellenőrzés a kezdetekkor és a probléma fennállása során végig elengedhetetlen.
Ha a fájdalom miatt nem tudunk mozogni
Dr. Dobos Márta szerint előfordul, hogy maga a fájdalom akadályozza a mozgás elkezdését. Ilyenkor jöhet szóba alternatív fájdalomcsillapításként és gyulladáscsökkentésként a lökéshullám-terápia. Miután a lökéshullám áthatol a test felszínén, beindítja a test öngyógyító mechanizmusait, oldja a triggereket, élénkíti a vérkeringést és az anyagcserét. Ezáltal a kezelések nem csak a fájdalmat csökkentik, de a valódi okot szüntetik meg a sérült szövetek fokozatos regenerálásával.
A terápia nagy előnye, hogy eredményesen alkalmazható háti- és nyaki feszültség, gerinc eredetű fájdalmak, térd-, csípő-, könyökfájdalmak, vállba-, karba sugárzó fájdalmak, meszes váll, sportsérülés esetén, de beválhat sarki és talpi eredetű panaszoknál is, és teljesen kockázatmentes. A javulás már néhány kezelés után érezhető, de a teljes kúrához 2-6 kezelésre is szükség lehet.
A téma korábbi hírei