Munkaképtelenséget okozhat az ízületi fájdalom
„Sokan fájdalomcsillapítókkal igyekeznek enyhíteni tüneteiket, de ez csak rövid távon segít. A hosszú távú megoldáshoz személyre szabott terápiára van szükség” – tudjuk meg Dr. Arnold Dénes Arnold, fájdalomspecialistától.
Reprezentatív kutatás a mozgásszervi problémákról
Mint az a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társaságának 2015 év végi, hatszáz ember megkérdezésével készült reprezentatív felméréséből kiderült, mozgásszervi fájdalommal minden második magyar ember küzd, a munkavégzés típusa pedig összefügg a fájdalom megjelenésének gyakoriságával. Minden harmadik irodai munkát végző ember, a fizikai munkásoknak pedig már több mint a fele panaszkodik mozgásszervi fájdalomra. A testhelyzetek közül a hajlongás, a folyamatos állás és az állandó mozgás vált ki legnagyobb arányban rendszeres vagy visszatérő fájdalmat.
Az egyoldalú terhelés panaszokat okoz
Dr. Arnold megerősítette, hogy a hozzá forduló betegek többségénél is a munkájukkal összefüggő folyamatos egyoldalú terhelés, a mindennapi azonos testhelyzet és a kényszertartás okozta ízületi panaszok a leggyakoribbak. “Gyakran már a fájdalom típusából lehet arra következtetni, hogy a páciens milyen jellegű munkát végez. Például az irodai dolgozók gyakran küzdenek ínhüvelygyulladással, illetve derék, hát, és nyakfájdalommal. Az szakácsok, pincérek, ápolónők és azok, akik álló munkát végeznek, térdfájdalomra panaszkodnak, míg a fodrászok, fogorvosok a kéz és az alkar ízületeinek gyulladásával jelentkeznek nálam.” – mondta Dr. Arnold.
A fájdalomspecialista tapasztalatai is megegyeznek a felmérés tanulságával, miszerint az emberek csak kevés, 11%-a jár gyógytornára, pedig a gyógyulás egyik kulcsa a mozgásfunkciók visszaállítására hivatott, személyre szabott mozgásterápia.
Kezeljük idejében a problémát
A kutatás arra is rámutatott, hogy a munkából való tartós kiesés 18 százalékáért a különböző mozgásszervi panaszok felelnek. „Azt javaslom, hogy ne várjuk meg,
amíg a panaszok olyan súlyosak lesznek, hogy miattuk a mindennapi teendőink elvégzése lehetetlenné válik és a munkából is kénytelenek vagyunk távol maradni. Az időben kezelt ízületi fájdalom ugyanis jól gyógyítható. Ma már a térd, a nyak, a derék, a gerinc, a váll, a kéz ízületi gyulladásai és egyéb mozgásszervi panaszok kezelésére és az okok megszüntetésére, hatékony és személyre szabott terápiák állnak rendelkezésre” – tanácsolja a szakember.
Megoldást nyújt az aktív fájdalomcsillapítás
Sajnos különböző ízületi fájdalmak esetén a betegek általában a szájon át alkalmazható fájdalomcsillapítókhoz fordulnak, pedig az okokat ezek a készítmények nem szüntetik meg, csak a tünetet nyomják el ideig-óráig.
A megoldást a különböző típusú ízületi gyulladások és az ezzel összefüggő fájdalom és mozgáskorlátozottság sikeres kezelésére aktív fájdalomcsillapítás terápia jelenti. Ez egy olyan injekciós eljárás, amely a probléma gyökerénél hat, gyors és hatékony megoldást nyújtva. Az ízületek köré befecskendezett anyag kizárólag természetes alapanyagokból áll és nem tartalmaz szteroidot. Az injekciós kezelés gyakoriságának, pontos hatóanyag-kombinációjának meghatározása a beteg állapotától és a probléma mértékétől függ. A pácienseim már az első kezelések után a fájdalmaik jelentős csökkenésről számolnak be. Abban az esetben, ha betartják a komplex terápiás javaslatokat, azaz funkcionális gyógytornával kombinálják a kezelést és életmódváltással is (megfelelő táplálkozás, fizikai aktivitás, stressz levezetése) segítik a felépülést, elérik a teljes gyógyulást – osztja meg tapasztalatait Dr. Arnold.
(Fájdalomközpont)
A téma korábbi hírei