Hol fáj? - Fej, fejfájás, migrén
Főoldal / Hol fáj? / Fej, fejfájás, migrén
A fájdalomcsillapító is okozhat fejfájást!
Furcsának tűnhet, de a fájdalomcsillapítók is okozhatnak fejfájást, ráadásul minél többet szedünk belőlük, annál erősebben, ez az úgynevezett gyógyszer okozta vagy rebound fejfájás.
A külsőfül-gyulladás megelőzése és kezelése
A külsőfül-gyulladás gyakori betegség, elsősorban azok körében fordul elő, akik gyakran tartózkodnak vízben (úszóknál, búvároknál, szörfösöknél, stb.), továbbá gyerekeknél, cukorbetegeknél és hallókészüléket viselő embereknél.
A külsőfül-gyulladás okai, tünetei és diagnosztizálása
A külsőfül-gyulladás (otitis externa) elnevezés magába foglalja a külső fül részét képező fülkagyló és hallójárat bőrét érintő gyulladásos kórképeket. A külsőfül-gyulladás általában nagyon fájdalmas és néha hosszadalmas betegség, azonban rendszerint komplikációmentesen zajlik le és szakszerű orvosi kezelés mellett szövődményekkel nem kell számolni.
Menopauza és kínzó fejfájás – A hormonális változások havi 10 nap bénító fejfájást okozhatnak
A hőhullámok és álmatlan éjszakák mellett a változó korba lépő nőket a migrén is gyötri, ami a menopauzához közeledve ismétlődővé és egyre súlyosabbá válik. Ezt támasztja alá a University of Cincinnati kutatóinak tanulmánya is.
Edzés fejfájás - Hogyan kezelhető a probléma?
Az úgynevezett edzés fejfájás tartós, megterhelő edzés közben vagy után jelentkezik. A leggyakrabban futás, evezés, tenisz, úszás vagy súlyemelés során tapasztalható.
Örömhormon pótlásával megelőzhető a téli fejfájás?
A szerotoninnal (úgynevezett örömhormon) kapcsolatos ismereteink hiányosak, sokszor ellentmondóak. A szerotonin hiányát számos betegséggel hozzák összefüggésbe, így például a migrénnel, depresszióval, idegi-, étkezési- és szexuális zavarokkal, illetve a premenstruációs szindrómával is. Dr. Hubina Erika endokrinológus az összefüggésekre hívta fel a figyelmet.
Fejfájás - Mikor forduljunk orvoshoz?
Van, akinek lüktetve, oldalt, van, akinek szúrva, elöl fáj a feje, és van, aki úgy érzi, mintha satuba fogták volna a koponyáját, miközben belülről feszegeti valaki. Az orvostudomány jelenleg mintegy százhúszféle fejfájást különböztet meg.
A migrén gyakoribb lehet télen?
A migréntől és tenziós típusú fejfájástól szenvedő betegek gyakran panaszkodnak az időjárásra, mint kiváltó tényezőre. Vajon a hűvös idő több esetben váltja ki a fejfájást?
Mi a különbség az agytumoros fejfájás és a normál fejfájás között?
Hogyan ismerhető fel, ha nagyobb a baj? Cikkben neuro-onkológus szakember ad választ a leggyakoribb, agytumoros fejfájással kapcsolatos kérdésekre.
Csokoládé allergia: fájdalmas tünetek jelezhetik a problémát
Az ünnep közeledtével egyre több édesség kerül az asztalra, a gyerekek többségét pedig már a hétvégén is csokoládéval megtömött csomag várta az ablakban. Nem csoda, ha mindezek után sokan hasfájásra, puffadásra panaszkodnak, ám ennek nem feltétlenül csak a túlevés lehet az oka.
Napszakok és fájdalmak: nem mindegy, mikor fáj a feje
A fejfájás kiváltó okát sok esetben nehéz azonosítani, így a megfelelő kezelési módszer kiválasztása sem mindig egyszerű feladat. Mit jelent, ha reggel, délben vagy este fáj a feje?
Migrént és hasfájást is okozhat a savanyú káposzta
A savanyú káposztáról köztudott, hogy magas vitamin- és rosttartalmának köszönhetően remek csemege a hűvös évszakokban. Akik viszont kellemetlen tünetekkel, fájdalommal szembesülnek a fogyasztása után, forduljanak szakemberhez.
Gyakori migrénből kialakulhat stroke? - A szakértő válaszol
22 éves nő vagyok. Nem dohányzom, alkoholt ritkán fogyasztok és nem vagyok túlsúlyos. Körülbelül 2 éve kezdődött nálam, hogy változó időközönként elkezdődik a szemem vibrálása, zsibbad a karom és a szám. Egyszer beszédzavar is fellépett, melynek során nem tudtam elmondani, amire gondolok. Van amikor ez a jelenség a migrénes fejfájással párosul.
Aurás migrén
A migrénes roham felléphet aurával együtt vagy anélkül. Az aura rendszerint a fejfájást megelőzően észlelhető és tünetei neurológiai betegség által okozott panaszokhoz hasonlítanak. Az aurás migrén tipikus velejárói például a látászavarok: gyakori, hogy a látómező beszűkül vagy a páciensek fényvillanásokat látnak.
Nem csak a nátha állhat a visszatérő arcüreggyulladás mögött
Az őszi-téli hónapokban gyakori panasz az arc egyik, vagy mindkét oldalán jelentkező fájdalommal járó arcüreggyulladás. Kiváltó oka az esetek többségében valamilyen felső-légúti fertőzés, ám visszatérő panaszok esetén érdemes felderíteni a krónikus arcüreggyulladás egyéb lehetséges okait –például orrsövényferdülés, orrpolip, allergia, fogászati probléma - is.