5 tipp a kólikás fájdalom kezelésére

Főoldal / Has, gyomor / 5 tipp a kólikás fájdalom kezelésére
A legtöbb újszülött - különösen 1-4 hónapos kora között - bélgázoktól szenved. Ennek oka, hogy az emésztőrendszerük még fejlődésben van, így az emésztés nehéz, fájdalommal járó folyamat számukra – függetlenül attól, hogy a baba anyatejet vagy tápszert kap. Cikkünkből megtudhatja, milyen természetes módszerekkel csökkentheti kisbabája panaszait.

Babamasszázs

A masszázs tényleg segít! Fontos, hogy kellemes hőmérsékletű szobában, finoman meleg olajjal történjen. Az úgynevezett „I Love U” masszázs lényege, hogy a mondat kezdőbetűit (I, L, U) masszázsszerűen „írjuk” a kezünkkel a baba pocakjára.

Az „I” a baba bal oldalán, a bordák alól indul, felülről lefelé, az „L” a jobb oldali bordáknál indul, míg az „U” jobb oldalon alulról indul felfelé, a bordák alatt irányt vált balra, majd a baloldalon ismét lefelé megy – mindig az óra járásának megfelelő irányban.

Gondolja át az etetés technikáját!

Amennyiben szoptat, érdemes egy szoptatási tanácsadó segítségét kérni, hogy biztos legyen benne, a baba rendesen kapja be a mellbimbót, illetve, hogy nem túl gyorsan, vagy túl lassan szopizik. Ha az etetés cumisüvegből történik, figyeljen oda a cumi megfelelő nyílására, továbbá arra, hogy a kicsi feje etetés közben mindig magasabban legyen, mint a pocakja.

Etetés közben büfiztessen!

Sokat segíthet, ha a picit az etetés közben, mikor már lelassul, lassabban kortyol, megbüfizteti. Ezzel elkerülheti, hogy a még éhes babát frusztrálja a mellről vagy cumisüvegről leválasztással, ami miatt könnyen túl sok levegőt nyelhet, így még nagyobb eséllyel kínozhatják a kólikás tünetek.

Bicikliztesse!

Fektesse a kicsit a hátára, és mozgassa a lábát előre-hátra, mintha biciklizne! A mozgás hatására a bélgázok könnyebben távozhatnak, a görcsös fájdalom pedig enyhül.

Tegye hasra!

Ha a baba elég idős ahhoz, hogy hason töltsön el egy kis időt, és azt élvezi is, tegye minél gyakrabban hasra! A rendszeres hason fekvő játszás – ha nem közvetlenül etetés után történik – szintén segíti a bélgázok könnyebb távozását.

 

Cs.K. (thestir.cafemom.com)