A fájdalom
Főoldal / A fájdalom
Torokgyulladás vagy csókbetegség?
Az őszi-téli vírusszezonban már-már természetes, hogy a torokfájás egyre gyakrabban talál meg bennünket. Ez a tünet azonban számos betegségben előfordulhat, beleértve a fertőző mononukleózist és a Streptococcus fertőzés okozta torokgyulladást.
Mitől függ az, hogy a zöldhályog súlyos vagy enyhe lefolyású lesz?
A zöldhályog nem egységes betegség, már korábban is érintettük a leggyakoribb, Magyarországon is jelen levő zöldhályog típusokat.
Bechterew-kór, 7 szövődmény, amiről érdemes tudnia
A Bechterew-kór krónikus, progresszív gyulladásos reumatológiai megbetegedés, ami a gerinc elmerevedéséhez vezethet.
Szívinfarktus vagy pánikroham?
Aki hirtelen mellkasi fájdalmat, erős szívdobogást, izzadást, légszomjat, bizonytalanság érzést él át, és hallott már a pánikbetegségről, esetleg úgy tekinthet erre az állapotra, mint egy pánikrohamra.
3 autoimmun betegség, ami nyáron rosszabbodhat
A kánikula mindannyiunk szervezetét megviseli, de az autoimmun betegek különösen kiszolgáltatottak lehetnek ezekben a hetekben.
Fájdalom, duzzanat, terméketlenség esetén is fontos a here ultrahang vizsgálat
A sugárzás- és fájdalommentes ultrahang vizsgálat segítségével az orvosok gyorsan, pontosan képet kaphatnak az adott szerv állapotáról. Igaz ez a here ultrahang vizsgálat esetében is, amivel olyan betegségek jeleit lehet felfedezni, mint például a here- és mellékhere gyulladás, herecsavarodás és a daganat.
A légkonditól fájnak az ízületei?
Arra gyanakszik, hogy a néhány hete belobbant ízületi fájdalmait, esetleg fejfájását, torokfájását, kimerültségét a szinte folyamatosan üzemelő légkondicionáló okozza?
Mikor kell allergológushoz fordulni a méh- és darázscsípés után?
A méh- és darázscsípések után jelentkező nagy kiterjedésű, hevesen viszkető duzzanatok miatt sokan hiszik azt, hogy allergiásak a hártyásszárnyúak csípésére. Valójában azonban csak nagyon keveseknek van rovarméreg allergiája.
Hogyan terjed a szemölcs és hogyan lehet eltávolítani?
A szemölcsöket alapvetően a HPV vírus okozza, és személyről személyre, illetve bizonyos felületekről személyre, sőt testrészről testrészre is terjedhetnek. A szemölcsök több típusa ismert, és többek közt ennek diagnosztizálása az első lépés az eltávolítás felé.
A folsavhiány is okozhat vérszegénységet
A vérszegénység kapcsán általában a vashiányos vérszegénység jut eszünkbe, egy meglehetősen heterogén betegségcsoportról van szó.
Az endometriózis ritkább tünetei
Az endometriózisról legtöbben az erős, görcsös fájdalmas állapotra asszociálnak, holott ez a betegség egészen különös, sokszor nem nőgyógyászati jellegű tüneteket is produkálhat.
Mikor lehet visszatérni az edzéshez sportsérülés után?
Egy sportolónak, akár hobbi-, akár profi versenyző, az egyik legnehezebb dolog egy sérülést követően türelmesen „üldögélni a kispadon”. Nem véletlen, hogy az egyik leggyakrabban elhangzó kérdés ilyenkor, hogy mikor térhetek vissza az edzéshez.
Tartós bőrpír
A nyári melegben gyakran kipirulunk, ha azonban ez az állapot tartóssá válik, fényérzékenység és ízületi fájdalmak is jelentkeznek, az már autoimmun betegséget is jelezhet.
Mellkasi fájdalom sportolás után
Nyáron többeket vonz a sportolás lehetősége, azonban ez nem mindig zavartalan. Az edzés közben vagy után jelentkező mellkasi fájdalom például megakaszthatja a lendületet, és jó tudni, hogy nagy csak a megterhelés és az izomláz, hanem akár szív-érrendszeri okok is állhatnak a tünet mögött.
A szemfelszín vörössége
A szem vörösségét mind a nem szemész orvos, mind a beteg könnyen észlelheti. A kérdésről számos betegség kapcsán már beszélgettünk